Servis Bölgeleri

Alibeyköy Halı Yıkama

alibeykoy-hali-yikama

Alibeyköy Halı Yıkama

Alibeyköy İstanbul tarihinde yerini İstanbul fatihi olan Fatih Sultan Mehmet zamanlarından almıştır. Şöyle ki; Sultan Mehmet Han Akıncı Beylerinden olan Ali Bey’e Alibeyköy arazisini kendisine çiftlik yapması için vermiştir ve burada Ali Bey çiftliğini kurmuştur. İlk başlarda 40 -50 kadar işçinin çalıştığı çiftlik ilerleyen zamanlarda İstanbul’un önemli tarım yeri haline gelmiş ve ordunun et ihtiyacının karşılandığı büyük bir çiftlik halini almıştır.

Mısır Alibeyköy’ün en önemli ve en başta gelen tarım ürünleri arasında olduğundan da Alibeyköy’ün simgesi mısır olmuştur ve günümüzde Alibeyköy’ü simgeleyen mısır şehir merkezinde anıt halinde durmaktadır.

Günümüzde oldukça hızlı büyüyen bir semt olan Alibeyköy yakın zamanda İstanbul’un en önemli turizm yerleri arasına girmiştir. Çünkü Türkiye’nin en büyük eğlence ve alışveriş merkezi olan Vıaland burada kurulmuş ve İstanbul’a gelen yerli ve yabancı Turist sayısını yüzde 15’e kadar artırmıştır.

Bu kadar gelişmelerin yaşandığı Alibeyköy’de her alanda olduğu gibi halı yıkama ve koltuk yıkama sektöründe de yaşanan gelişme şirketimiz tarafından sağlanmaktadır. Alibeyköy ve civarında yaşayan İstanbullular her türlü halı yıkama işlerinde ve koltuk yıkama işlerinde şirketimize güvenerek güvenle halı ve koltuk yıkama işlerini bize teslim etmektedirler.

Artık günümüzde ev hanımları her alanda olduğu gibi halı yıkama alanında ve koltuk yıkama alanında da rahata kavuşmuştur. Ancak bu rahatlamadan maksat asla piyasada satılan içeriği tam olarak bilinmeyen halı ve koltuk deterjanları değildir. Çünkü yüksek miktarda içlerine doldurulan parfüm ile kokusu hanımları cezbetmekte ancak içerdiği kimyasal bileşenler ile de hastalıkları cezbetmekte olan bu deterjanlar son derece sağlık yönünden zararlıdır. Üstelik ev hanımları bu deterjanları gereken oranlarda ve gerektiği gibi kullanamadıkları için, ellerindeki malzemelerin yetersiz olduğundan ve tamamen kendi bilgilerine göre bilinçsiz bir şekilde kullandığından yeterli verimi de alamamaktadırlar. Hele de koltuk yıkama işlerinde aslında temizlik yapılmamakta mevcut kirler kol kuvveti ile koltukların içine itilmekte ve koltuğun içine hapsedilmektedir. Çünkü koltuk yıkama işinde takip edilmesi gereken öncelikli sıra önce koltuğun içinde birikmiş tozun vakumlama sistemi ile alınıp ardından koltuğun kumaş çeşidine göre doğru şampuanın doğru miktarda kullanılması ile temizliğin yapılmasıdır. Gerekli vakumlama için de koltuğun içindeki tozları çekebilecek güçte bir makinanızın olması gerekmektedir. Bu işlem için de yine piyasada ev tipi olarak satın alacağınız makineler de buna elverişli değildir. Ancak hiç olmamasından biraz daha iyidir, bu da gerçek temizlik yanında yetersizdir.

Tüm bunları göz önüne aldığınızda yapmanız gereken en doğru şey Alibeyköy halı yıkama merkezi olarak bizi tercih etmenizdir. Aynı şekilde Alibeyköy koltuk yıkama merkezi olarak ta yine bizi tercih etmeniz hem sağlığınız hem de istediğiniz temizliği elde etmeniz için en doğru karardır.