Servis Bölgeleri

Rami Halı Yıkama

rami-hali-yikama Rami Halı Yıkama

Rami, İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı, tarihi önemi olan büyük bir semtidir. Rami ismi Osmanlı padişahlarından sadrazam Rami Mehmet Paşa’dan almaktadır. Önceleri Reisu-l Küttab olan Rami Mehmet Paşa Sadrazam olduktan sonra buradan kendisine tahsis edilen arsa üzerine kurduğu çiftlikle Rami çiftliği olarak anılması ile ismi Rami olarak kalmıştır.

Sultan ll. Abdülhamit döneminde buraya devlet erkânından birçok önemli şahsiyet yerleşmiştir. Semtin en önemli tarihi yapısı Rami Kışlası olarak bilinen yerdir. Eski ismi Asakir-i Mansure-i Muhammediyye yani Muhammed’in Allah’ın Yardımını Görmüş Akerleri olan kışla 250 yıl önce inşa edilmiştir. Rami çiftliğinin tam olarak kışlaya çevrilmesi Padişah ll. Mahmut döneminde Yeniçeri ocağının kaldırılmasından sonra Asakir-i Mansure-i Muhammediyye’nin kurulması ile Levent’te bulunan yeniçeri ocağının da topçu ateşiyle yıkılarak yeni kurulan ordunun buraya yerleşmesi ile olmuştur. Daha sonra kışla 1837 yılında Mühendishane öğrencilerinin buraya taşınması ile kışla Fünun-u Harbiyye-i Mansuriyye ismini almış ve bu isimle anılmaya başlanmıştır.

Rami Kışlası Cumhuriyet kurulduktan sonra da Türk ordusuna hizmet vermiş olup 1980 yılına kadar Genel Kurmay Başkanlığı bünyesinde orduya hizmet vermiştir. 1980 yılında ise burada bulunan kışla askerinin şehir dışında yeni yapılan yere yerleşmesi ile burası İstanbul Büyükşehir Belediyesine halka hizmet vermesi için verilmiştir. Öncelikle 220 bin metrekarelik bu devasa alan için kütüphane ve park gibi yerler düşünen belediye sonra burayı gıda toptancılarına tahsis etmiş ve 1986 yılına kadar bu şekilde hizmet vermiştir. Sonradan alınan kararla kışla restore edilerek kütüphane ve kültür merkezi olarak kullanılacaktır.

Şirketimizin kurmuş olduğu Rami halı yıkama merkezi Rami ve çevresinde bulunan tüm İstanbullulara halı yıkama alanında en kaliteli hizmeti vermektedir. Eğer siz de halılarınızı kaliteli bir şekilde yıkatmak ve yıpranmadan mükemmel şekilde temizlenmesini istiyorsanız halı yıkama işinde Bize güvenebilirsiniz. Şirketimiz tüm halılarınızı halınıza özel yıkama programı ile en ileri teknoloji kullanarak yıkamaktadır. Tüm ev ve işyeri halılarınız size söz verilen zamanda adresinden teslim alınarak yine size söz verilen zamanda adresinize teslim edilmektedir. Halınızın iplik ve dokuma kalitesine göre uygulanacak olan yıkama yönteminden sonra halılarınız mükemmel bir şekilde teslim edilmektedir. Ülkemizde ilk defa şirketimiz tarafından uygulanan garantili halı yıkamadan siz de yararlanarak güvenle halılarınızı bize teslim edebilirsiniz.

Halı yıkama da olduğu gibi koltuk yıkamada da sektörde öncü olan şirketimiz kurmuş olduğu Rami koltuk yıkama merkezi ile sizlere koltuk yıkama alanında en kaliteli hizmeti vermektedir. Koltuk yıkamada uzman olan ekibimiz size söz verilen zamanda randevuya gelerek koltuklarınızı önce vakumlama yaparak tozlarından arındırmakta ve ardından koltuğunuzun kumaş kalitesine göre doğru şampuan seçimi yaparak koltuklarınızı mükemmel bir şekilde yıkayıp size teslim etmektedir. Siz de her türlü halı ve koltuk yıkama işlemlerinizde şirketimize güvenebilirsiniz. İstanbul’un en çok tercih edilen halı ve koltuk yıkama şirketi olan firmamız sizin de beğeninizi kazanacaktır.