Servis Bölgeleri

Sarıyer Halı Yıkama

sariyer-hali-yikama

Sarıyer Halı Yıkama

Şirketimiz Sarıyer halı yıkama merkezi olarak sizlere halı yıkama da en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Her türlü ev ve işyeri halılarınız halı yıkama merkezimizde en ileri teknoloji ile mükemmel bir şekilde yıkanmaktadır. Halı yıkama da şirket olarak tek tip yıkama uygulamayıp halı çeşidine göre yıkama yapmaktayız. Böylece yüzde yüz yün bir halı ile yüzde yüz likra olan ve buun gibi farklılık gösteren halılar aynı yıkamaya tabi olmadığı için hem daha kaliteli yıkanmakta hem de yıpranmamaktadır. Şirket olarak step halı yıkama, antika halı yıkama, shaggy halı yıkama, Nepal halı yıkama, bünyan halı yıkama, halıfleks yıkama ve el dokuması halı yıkama gibi yıkama çeşitleri ile sizlere en güzel halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Siz de güvenle halı yıkamada bizi tercih edebilirsiniz. Halı yıkamada randevu almak için dilerseniz bizimle telefonla irtibat kurabilir veya online olarak da iletişim sağlayabilirsiniz. Şirket olarak kalitemize göre en uygun ücretlendirme yapmakla beraber teslimatta ödeme için nakit ve kredi kartı kabul edilmektedir.

Koltuk yıkama halı yıkamadan daha önemlidir. Çünkü koltuklar halıya nispetle üzerinde daha çok zaman geçirilen ve daha fazla temas halinde olunan eşyalardır. Bu sebeple siz de Sarıyer koltuk yıkama merkezi olarak hizmet veren merkezimizden her türlü ev ve işyeri için koltuk yıkama hizmeti talep edebilirsiniz. Verilen randevuya zamanında gelecek olan ekiplerimiz size koltuk yıkamada kaliteli bir hizmet sunacaktır. Öncelikle koltuklarınız vakumlama cihazlarımızla tozlarından arındırılmakta ve ardından koltuğunuzun kumaş yapısına göre doğru şampuanla yıkanmaktadır. Halı ve koltuk yıkama işlemlerinden kullandığımız ürünler sağlık yönünden zararlı olmayan ürünlerdir.

 

Sarıyer, 2008 yılında Bahçeköy’den ayrılarak ilçe olmuş, İstanbul’un en kuzeyinde bulunan ilçesidir. İlçe 2012 yılında Şişli belediyesinden ayrılan Ayazağa, Maslak ve Huzur Mahallesi’nin de katılımıyla 26 mahalle ve 8 köyden meydana gelmektedir. Sarıyer’in isminin nereden geldiği konusunda ise birkaç görüş vardır. Bunlardan ilki; Fatih Sultan Mehmet’in sarı saçlı ve sevdiği iki askerinin burada yatmasından dolayı Sarıyer dendiğidir.

İkincisi; eskiden beri Mısırlı tüccarların çokça para harcamasından dolayı “sarı lira yer” den bozma olarak Sarıyer dendiğidir. Diğer bir görüş ise; kil yüzünden sarı renkte olan toprakları ve sırını altın madenine dayadığında dolayı Sarıyer dendiğidir. Osmanlı kaynaklarında ayrıca iki görüş daha vardır.

Bunlardan birisi; yar uçurum ve sırt anlamlarına gelmektedir. Bu sebeple sırtını dağa yasladığından dolayı da Sarıyer dendiği, diğeri ise “katırtırnağı” isimli bitkinin zamanı gelip te çiçek açtığında her yeri sarı renge boyadığı için Sarıyer dendiği şeklindedir. Sarıyer’in yerleşimi Bizans dönemine rastlasa da 16 ve 17’nci yüzyıllarda bu yerleşim artmaya başlamış ve 18’nci yüzyılda daha da hız kazanarak günümüze kadar bu artış sürmüştür. Sarıyer günümüzde İstanbul’un en gözde semtlerinden birsidir.