Servis Bölgeleri

Topkapı Halı Yıkama

topkapi-hali-yikama

Topkapı Halı Yıkama

Şirket olarak açtığımız Topkapı halı yıkama merkezi ile sizlere halı yıkama alanında ileri teknoloji sistemleri ile destekli halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Halı yıkama işinin tüm yükünü omuzlarınızdan alan şirketimiz bu alanda da garantili halı yıkama uygulaması ile bir ilke imza atarak yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet başlatmıştır. Merkezimizde bulunan teknoloji ile sizlere farklı halı çeşitlerine göre farklı yıkama yöntemleri ile çok daha hijyenik ve halılarınıza zarar vermeyecek şekilde çok daha kaliteli bir yıkama hizmeti sunmaktayız. Şirket olarak step halı yıkama, antika halı yıkama, shaggy halı yıkama, Nepal halı yıkama, bünyan halı yıkama, halıfleks yıkama ve el dokuması halı yıkama gibi farklı halı yıkama çeşitleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Siz de dilerseniz telefonla veya online olarak bizimle irtibat kurarak siparişlerinizi iletebilirsiniz. Halılarınız zamanında adresinizden teslim alınacak ve yine size söylenen zamanda adresinize teslim edilecektir.

Topkapı koltuk yıkama merkezi olarak sizlere koltuk yıkama alanında da hizmet veren şirketimiz bu alanda sizi menün etmektedir. Her türlü ev ve iş yeri koltuklarınızın itina ile yıkandığı hizmetimizden siz de yararlanabilirsiniz. Şirketimiz tarafından gelecek olan ekibimiz öncelikle daha kaliteli hizmet vermek için koltuklarınızı vakumlama cihazlarımızla tozlarından arındırmakta ve ardından yıkama işlemine geçmektedir. Yıkama işleminde hem sağlık yönünden zararlı olmayan hem de koltuğunuzun kumaş yapısına göre doğru şampuan seçimi ile koltuklarınızı yıkamaktadır. Siz de her türlü halı ve koltuk yıkama işlerinizde güvenle bizi tercih edebilirsiniz.

 Topkapı, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı olan ve en tanınmış semtlerinden birisidir. Semtteki en tanınmış eser Topkapı Sarayıdır. İstanbul’un Otobüs Terminali Bayrampaşa’dan önce Topkapı’da bulunmakta idi. Topkapı ismi Fetih zamanında Fatih Sultan Mehmet Han’ın ilk kez buradan şehre girmesinden gelmektedir. Topkapı’nın merkezi kısmını Kara Ahmet Paşa Cami ve külliyesi oluşturmaktadır. Semtin en önemli eserlerinden olan Topkapı Sarayı 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış ve 400 yıl boyunca İstanbul’un yönetim merkezi olarak Padişahlara ev sahipliği yapmıştır. Bir zamanlar 4 bin kişinin yaşadığı saray şimdi dünyanın en tanınmış müzeleri arasında tüm dünyadan ziyaretçileri kendisine çekmektedir. İlk yapıldığı zamanlarda 700 bin metre karelik bir alana kurulan sarayın bu günkü alanı sadece 80 bin metre karedir. Dolmabahçe, Yıldız gibi sarayların yapılması ile Padişahlar yeni yapılan saraylara geçmiş olup hiçbir zaman Topkapı sarayı önemini yitirmemiştir. Özellikle Ramazan aylarında Padişah ve ailesi gelip Kutsal emanetleri burada ziyaret etmiştir. Topkapı sarayının ilk defa müze olarak ziyaret ettirilmesi Padişah Abdülmecit zamanında olur. Sultan Abdülaziz ise emanetleri camekan içine aldırarak yabancılara gösterilemeye başlanmıştır. Padişah ll. Abdülhamit’in tahttan indirildiği zamanda müzenin Salı ve Pazar günleri ziyarete açılması düşünülmüş fakat yapılamamıştır. Son olarak 1924 yılında Atatürk’ün girişimleri ile gerekli önlem ve tedbirler alınarak halkın ziyaretine açılmıştır.