Servis Bölgeleri

Küçükçekmece Halı Yıkama

kucukcekmece-hali-yikama

Küçükçekmece Halı Yıkama

 

Şirketimiz bünyesinde kurulan Küçükçekmece halı yıkama merkezi sizlere halı yıkama alanında en kaliteli hizmeti vermektedir. Şirket olarak ileri teknoloji ile donattığımız merkezimizde halılarınız en mükemmel şekilde hassasiyetle yıkanmaktadır. Evinizde yaptığınız halı yıkama işlemleri asla gerektiği şekilde hijyen sağlamamaktadır. Evde yaptığınız halı yıkama yerine şirketimizde yaptıracağınız halı yıkama çok daha kaliteli olmaktadır. Bizler halılarınızı çeşitlerine göre yıkama programı uygulamaktayız. Bu bağlamda step halı yıkama, antika halı yıkama, shaggy halı yıkama, Nepal halı yıkama, bünyan halı yıkama, halıfleks yıkama ve el dokuması halı yıkama gibi çeşitli halı yıkama programları ile sizlere en güzel hizmeti vermekteyiz. Halı yıkama da güvenebileceğiniz şirketimiz sizlere online olarak ta hizmet vermektedir. Bu sebeple dilerseniz siparişlerinizi online olarak ta verebilirsiniz. Ücretlendirmelerde uygun fiyat politikası uygulayan şirketimizde ödemeler nakit veya kredi kartı ile kabul edilmektedir. Ülkemizde ilk defa şirketimiz tarafından başlatılan garantili halı yıkama ile halılarınızı güvenle bize teslim edebilirsiniz. Halılarınız size söz verilen zamanda adresinizden alınır ve yine size söz verilen zamanda adresinize teslim edilir.

Küçükçekmece koltuk yıkama merkezi olarak koltuk yıkama alanında da sizlere en güzel hizmeti sunan şirketimiz koltuklarınızı da en ileri teknoloji ile yıkamaktadır. Koltuk temizliğinde güvenin adresi olan şirketimiz öncelikle koltuklarınıza vakumlama tekniği uygulamakta ve koltuklarınızı vakumlama ile tozlarından arındırılmaktadır. Bundan sonra koltuğunuzun kumaş çeşidine göre doğru şampuan seçimi yapılarak koltuğunuz güzelce yıkanmaktadır. Eğer koltuğunuzda normal yıkama ile çıkmayacak leke varsa o leke ile özel ilgilenilerek çıkması için gereken yapılmaktadır.

Siz de gerek halı yıkama gerekse koltuk yıkama hizmetinde şirketimizin uzman personeline güvenerek halılarınızı ve koltuklarınızı bize yıkatabilirsiniz.

 Küçükçekmece İstanbul’un en eski yerleşim yerlerindendir. Tarihi M.Ö. 500 – 600 yıllarına kadar giden ilçe günümüzde ilçe konumundadır. Küçükçekmece ve Büyükçekmece isimlerini etrafında kurulu olduğu gölden almaktadır. Yalnız isimler alınırken Küçükçekmece’deki göl daha büyük, Büyükçekmece’deki göl daha küçük olduğu halde tersten isim almışlar ve gölü daha küçük olduğu halde Büyükçekmece, gölü daha büyük olduğu halde de bu ilçeye Büyükçekmece denmiştir. İlçe isminin kaynağı hakkında genel olarak iki rivayet vardır.

Birinci rivayet; batak üzerine oldukça büyük kazıklar çakılarak ve aralarında halat gerdirerek yolcuların sal üzerine binip bu halatları çeke çeke karşıya geçmelerindendir. Gölün geçitlerinin büyüklüğünden ve küçüklüğünden dolayı Küçükçekmece ve Büyükçekmece adı verilmiştir. İlçe adı ile alakalı ikinci görüş ise; göldeki balıkları tutmak için kanala konulmuş ve yukarı çekmek için kullanılan kafesli setlerden dolayıdır. Osmanlı arşivlerinde de buraya Osmanlı zamanında “Çekmek-i Küçük” ve “Çekmek-i Büyük” olarak isim verildiği görülmektedir. İlçe 1992 yılında Avcılar’ın, 2009 yılında Başakşehir’in ilçe olarak ayrılması ile bu günkü sınırlarına ulaşmıştır.